PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Unitra ZGB-401

Kwi 02, 2024
Unitra ZGB-401

Zapowiedziane jakiś czas temu pierwsze kompaktowe zestawy głośnikowe Unitry, trafiły do produkcji i sprzedaży. Pewnym zaskoczeniem może być cena, która jak na nieduże monitory do niskich nie należy. Z drugiej jednak strony, nie jest ona niczym niezwykłym na tle renomowanych konstrukcji znanych producentów.

 

ZGB-401, bo takim symbolem je oznaczono, odznaczają się nietypową konstrukcją „obudowy w obudowie”. Obydwie prostopadłościenne skrzynki są wykonane z płyt MDF o sumarycznej grubości 20 mm. Dzięki temu zabiegowi uzyskano lepsze tłumienie rezonansów i drgań ścianek, co korzystnie wpłynęło na czystość brzmienia. Kolumny mają wymiary 380 x 210 x 280 i ważą 10,5 kg (sztuka). Port BR znajduje się na tylnej ściance. Można go zaślepić piankową zatyczką w celu zmiany charakterystyki niskich tonów.

Dźwięk reprodukują dwa głośniki o twardych membranach, pochodzące z katalogów produkcji Seasa. Przetwornik nisko-średniotonowy (SB17CAC35-4) ma średnicę 150 mm i membranę aluminiowo-ceramiczną, natomiast 27-mm tweeter (27TBCD/GB-DXT) to aluminiowo-magnezowa. Łączy je zwrotnica 3. rzędu zapewniająca odpowiednio strome zbocza w celu uzyskania małych zniekształceń i dobrych charakterystyk kierunkowych. Pasmo przenoszenia obejmuje zakres 60 Hz – 20 kHz (+/- 3 dB), efektywność wynosi 87 dB, impedancja znamionowa to 4 Ω (minimalna 3,5 Ω).

ZGB-401 są oferowane w dwóch wersjach kolorystycznych: okleinie orzechowej lub czarnej.

Producent: Unitra, www.unitra.com 

Cena (za parę): 12 499 zł

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją