PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Gramofon Kuzma Stabi S

Lip 20, 2014

Index

Kuzma to jedna z nielicznych firm zza żelaznej kurtyny, która zrobiła światową karierę. Istnieje od 1982 roku, a jej gramofony i ramiona można znaleźć w wysokiej klasy systemach audiofilów z całego świata. Firma ma w ofercie również propozycję dla mniej zamożnych fanów analogu – to Stabi S.

Dystrybutor: RCM, www.rcm.com.pl
Cena: napęd – 7450 zł, ramię – 7450 zł, wkładka – 5650 zł,
Łączny koszt zestawu - 20 550 zł
Wykończenia: czarne, złote

Tekst: Marek Dyba | Zdjęcia: RCM

audioklan

 

 


Winyl po słoweńsku

kuzma1Nie da się nie zauważyć pewnego podobieństwa między dwoma testowanymi przeze mnie, niemal równocześnie, gramofonami – Stabi S i Avidem Ingenium. Obie firmy postanowiły wyjść naprzeciw osobom, które cenią te marki, ale nie zamierzają lub nie mogą wydawać 30, 40 czy więcej tysięcy złotych na zakup gramofonu. Propozycje takich firm są bez wątpienia atrakcyjne, bo co marka – to marka. Ci sami inżynierowie, którzy budują topowe decki, nie pozwolą sobie na wypuszczenie na rynek czegoś, co – mówiąc kolokwialnie – nie gra. Stogi S, gramofon otwierający ofertę słoweńskiego producenta, otrzymaliśmy do testu w zdecydowanie „bogatszym” wyposażeniu niż Avida. W tym drugim chodziło o zaoferowanie jak najlepszej jakości dźwięku w z góry założonej, niewysokiej cenie. W tym pierwszym – o jak najlepszy dźwięk z tego decka, bez oglądania się na cenę końcową. Sprawdźmy więc, jak gra Stabi S z 12-calowym ramieniem za około 7,5 tysięcy oraz wkładką Benz Micro Wood SL za ponad 5,5 tysiąca.

System odsłuchowy:

  • Pomieszczenie: 24 m2, z częściową adaptacją akustyczną – ustroje Acoustic Manufacture i Rogoz Audio
  • Wzmacniacz: ArtAudio Symphony II, Modwright KWA100SE
  • Przedwzmacniacz: Modwright LS100
  • Kolumny głośnikowe: Bastianis Matterhorn.
  • Źródło analogowe: gramofon TransFi Salvation, ramię TransFi Tomahawk, wkładka: Koetsu Black, AT 33PTG; phono: ESELabs Nibiru, iFi Phono.
  • Kable sygnałowe: LessLoss Anchorwave, Antipodes Cables Komako, Tellurium Black Diamond
  • Kable głośnikowe: LessLoss Anchorwave, Tellurium Black
  • Zasilanie: dedykowana linia od licznika kablem Gigawatt LC-Y, listwy: Furutech TP-609e i Gigawatt PF2 mk2, kable sieciowe LessLoss DFPC Signature, Gigawatt LC-3, gniazdka ścienne Gigawatt i Furutech

Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: Gramofon AVID Ingenium »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją