PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Canton Reference GS Edition

Mar 15, 2024
Canton Reference GS Edition

Znany niemiecki producent ogłosił wprowadzenie do sprzedaży, zaprezentowanej po raz pierwszy w maju 2023 r. Monachium, linii New Reference.

 

Flagowy, trójdrożny model Reference GS Edition to potężna konstrukcja o wysokości 1,6 m, masie 155 kg i pasmie przenoszenia zaczynającym się tuż powyżej granicy słyszalności — od 18 Hz. Wewnątrz wielkich i mocno wyoblonych obudów znalazł się rozbudowany system przegród o grubości sięgającej 81 mm, produkowanych na pięcioosiowej frezarce CNC. Panele boczne, podstawy i pokrywy zrobiono z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 mm. Tylna ścianka jest w całości aluminiowa.

Canton Reference GS

Reference GS Edition to konstrukcja trójdrożna, wyposażona w cztery woofery BCT (Black Ceramic Tungsten) o średnicy 218 mm, głośnik średniotonowy BCT o średnicy 174 mm oraz diamentową kopułkę (po raz pierwszy u Cantona). Membrany Black Ceramic Tungsten są wytwarzane w oryginalnym procesie technologicznym. Jak podaje Canton, 25 procent struktury molekularnej membrany aluminiowej jest przekształcane w strukturę ceramiczną i uszlachetniane wolframem i dodatkowymi cząstkami metalicznymi. W rezultacie membrany osiągają „idealny” stosunek sztywności do masy, zyskując przy tym charakterystyczne czarne zabarwienie.

System korekcji RC (Room Compensation) umożliwia ręczną (oczywiście analogową) korekcję natężenia każdego z pasm w zakresie 1,5 dB. Podwójne terminale głośnikowe WBT next-gen doposażono w wysokiej jakości zwory, które przydadzą się, jeśli nie zdecydujemy się na bi-amping lub bi-wiring.

Warto zaznaczyć, że poza Reference GS Edition, w nowej serii znalazło się jeszcze 8 innych modeli kolumn, w tym jedna podstawkowa, głośnik centralny i subwoofer. Ceny rozpoczynają się od 8500 zł, a kończą na kwocie 46 tysięcy zł za sztukę. Parę flagowców wyceniono natomiast na 230 tysięcy zł.

Dystrybutor: Horn Distribution, www.horn.eu

Cena (za parę): 230 000 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją