PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Ulepszone Indiana Line Tesi

Kwi 30, 2024
Ulepszone Indiana Line Tesi

Indiana Line wprowadziła do sprzedaży nową serię Tesi. W odróżnieniu od poprzedniej, cechuje ją uproszczone nazewnictwo jednocyfrowe, a oferta składa się z dwóch kolumn wolnostojących, dwóch monitorów i zestawu centralnego.

 

Użyte głośniki i rozwiązania wywodzą się z wcześniej pokazanej, również zmodernizowanej linii Diva. W porównaniu z dotychczasową serię Tesi, zastosowano kilka istotnych ulepszeń. W modelach podłogowych membrany papierowe zastąpiono odpowiednikami polipropylenowymi z domieszką miki, a miejsce korektorów fazy zajęły kopułkowe nakładki przeciwpyłowe. W wooferach i mid-wooferach zoptymalizowano układy magnetyczne i wzorem linii Diva, zaimplementowano górne zawieszenie typu Dual-Wave. Wysokie tony odtwarza 26-mm kopułka tekstylna z falowodem podobnym do tego w wyższej serii. Kolumny są oferowane w trzech kolorach oklein drewnopodobnych: czarnym dębowym, białym i mokka.

Indiana Line Tesi 6

Na szczycie gamy plasują się podłogówki Tesi 6, będące konstrukcją trójdrożną na bazie dwóch 16-cm wooferów, głośnika średniotonowego o tej samej średnicy i wspomnianej kopułki. Kolumny są średniej wielkości (wysokość 942 mm) i przenoszą zakres od 35 Hz do 22 kHz. Mniejsze Tesi 5 (wysokość 900 mm) są zestawami 2,5-drożnymi z jednym głośnikiem niskotonowym. Większe monitory wykorzystują ten sam midwoofer co w Tesi 5, a mniejsze (Tesi 2) — głośnik 12-centymetrowy.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl

Ceny (za parę): Tesi 6 — 4098 zł; Tesi 5 — 3398 zł; Tesi 3 — 1848 zł; Tesi 2 — 1498 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « iFi Audio ZEN DAC 3

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją