PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Cambridge Audio CXN100

Mar 25, 2024
Cambridge Audio CXN100

Historia odtwarzacza strumieniowego CXN sięga 2015 roku. Trzy lata później doczekał się on następcy, który przetrwał aż do dziś, czyli prawie 7 lat.

W tym czasie oprogramowanie było aktualizowane i trzeba przyznać, że v2 godnie znosił próbę czasu. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnim okresie pojawiła się mocna konkurencja, szczególnie z Chin. Mamy więc wyczekiwanego następcę opartego na czwartej generacji platformy StreamMagic, która wcześniej zadebiutowała w jednostkach all-in-one EVO.

Cambridge Audio CXN100

Pierwsza dobra informacja jest taka, że urządzenie podrożało tylko nieznacznie. Druga, już niestety nieco gorsza, to fakt, że z wyposażenia zniknął pilot (cała tajemnica niedużej podwyżki?), którego w znacznej mierze zastępuje aplikacja. To jednak nie to samo, przynajmniej naszym zdaniem.

Cambridge Audio CXN100

Nie da się ukryć, że z zewnątrz urządzenie wyglada podobnie. Po bliższym przyjrzeniu się, zauważymy nowy, nieco większy wyświetlacz o poprawionej czytelności. Z tyłu nastąpiła drobna reorganizacja wejść (przeniesiony port USB Audio), ale pod względem funkcjonalnym żadnych zmian nie ma. Nadal mamy do dyspozycji wspomniany interfejs USB Audio, dwa wejścia cyfrowe S/PDIF (optyczne i koncentryczne), port USB typu A dla pamięci masowych, wyjścia analogowe RCA i XLR. Łączność sieciowa umożliwia korzystanie z funkcjonalności UPnP, Chromecast, Spotify Connect, AirPlay 2 i Roon Ready, a w aplikacji znajdziemy dostęp do serwisów Tidal, Qobuz, Spotify i innych.

Cambridge Audio CXN100

Z punktu widzenia audiofilów najbardziej znaczące zmiany dotyczą toru audio, a konkretnie sekcji przetwornika c/a, w której ceniony układ Wolfsona zastąpiono „wszędobylskim” układem Sabre ES9028Q2M. Zniknął ponadto upsampler Anagram Technologies. Wśród zalet wybranej kości ESS Technology producent wymienia zintegrowany filtr dolnoprzepustowy, co skraca i uprasza tor sygnałowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją