PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

McIntosh MC451 Wyróżniony

Sty 11, 2023
McIntosh MC451

Amerykańska legenda high-endu rodem z Binghamton ostatnimi czasy lubuje się w mariażach technologii tranzystorowej i lampowej.

 

8 grudnia br. firma ogłosiła wprowadzenie do oferty mniejszego brata końcówki mocy MC901 o nazwie MC451. Jest to bardzo nietypowe urządzenie — hybrydowy, wykorzystujący firmowe rozwiązanie Hybryd Drive, podwójny monoblok zaprojektowany z myślą o bi-ampingu. Składa się ona z dwóch sekcji: opartej na czterech lampach KT88 sekcji wzmacniacza lampowego o mocy 150 W (niezależnie od obciążenia) oraz tranzystorowego stopnia końcowego o mocy 300 W. Przeznaczenie obu sekcji wydaje się oczywiste: lampowa ma napędzać tor średniowysokotonowy, półprzewodnikowa — niskotonowy. Urządzenie wyposażono w elektroniczną zwrotnicę, którą możemy jednak odłączyć za naciśnięciem przycisku. MC451 bazuje na dobrze znanych, firmowych opracowaniach, takich jak Power Guard i Sentry Monitor.

McIntosh MC451 gniazda

Naturalnie nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla marki, błękitnego wyświetlacza ze wskaźnikami mocy. Amerykańską cenę ustalono na poziomie 14 tys. USD.

Dystrybutor: Hi-Fi Club, www.hificlub.pl | Cena: nieustalona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją