PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

New Horizon 129

Sie 08, 2022
New Horizon 129

Do oferty tego włoskiego producenta gramofonów dodano kolejny model, plasujący się na szczycie podstawowej gamy z numerami w oznaczeniach rozpoczynającymi się od jedynki (seria 100). Cechą szczególną tej nowości jest debiut autorskiego, 9-calowego ramienia New Horizon NH91.

New Horizon 129 2

Jest to proste ramię z przegubem kardanowym. Łożyska pionowe i poziome są typu kulkowego, o bardzo małym tarciu. Ręczny montaż zapewnia możliwie najlepsze połączenie poszczególnych komponentów. Firma dumnie podkreśla fakt że zostało ono w całości zaprojektowane i wykonane w słonecznej Italii.

New Horizon 129 3

Część napędowa gramofonu wygląda już całkiem znajomo. Wykorzystuje ona pojedynczą płytę nośną (plintę), wykonaną ze sprasowanej miazgi drzewnej, pochodzącej z recyklingu oraz sztucznych żywic. Uzyskany w ten sposób materiał jest gładki i ciężki, a jego izomorficzny skład ma o wiele lepszy wpływ na dźwięk niż lite drewno. Na odwróconym łożysku posadowiono wysoki na 12 mm talerz z krystalicznego metakrylanu o masie 1,05 kg. Jest on wycięty laserowo i precyzyjnie obrobiony. Towarzyszy mu silnik prądu zmiennego na napięcie 24 VAC, o prędkości obrotowej 500 obr/min. Ponadto zastosowano ekskluzywny, mechaniczny system zawieszenia. W tym celu wykorzystano stalowe sprężyny skalibrowane ciężarem silnika i koła pasowego. Przeniesienie obrotów odbywa się za pomocą paska wykonanego z naturalnej gumy. Wybór prędkości: 33⅓ lub 45 obr/min jest mechaniczny.

New Horizon 129 4

Gramofon fabrycznie wyposażono we wkładkę gramofonową AT-91R. W niedalekiej przyszłości 129-tkę będzie też można zamówić z fabrycznie zainstalowaną wkładką VM-520EB lub VM-540ML. Dostępne wykończenia to: czarny laminowany, ciemny hq vinyl wood, i jasny hq vinyl wood. W komplecie z gramofonem znajdują się jeszcze niezbędne akcesoria: łączówka RCA, zasilacz 24VAC/500mA, szablon do ustawiania geometrii wkładki, waga do sprawdzenia nacisku igły na płytę, klucz sześciokątny i opcjonalnie pokrywa.

Recenzję gramofonu można przeczytać w Audio-Video 7-8/2022.

Dystrybutor: Trimex Poland, www.trimex.pl

Cena: 2 790 zł (bez pokrywy), 2 990 zł (z pokrywą)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją