PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

NAD CS1 - ekonomiczny streamer

Mar 19, 2023
NAD CS1 - ekonomiczny streamer

Także NAD Electronics wprowadza na rynek ekonomiczny streamer — nosi on oznaczenie CS1. Jak podkreśla producent, jest to kompaktowe, minimalistyczne rozwiązanie, który umożliwi dodanie funkcjonalności sieciowej do dowolnego systemu muzycznego.

 

NAD CS1 potrafi odtwarzać dźwięk w wysokiej rozdzielczości (PCM 24/192 oraz MQA z pełnym dekodowaniem), posiada moduł Bluetooth, kartę sieciową (Ethernet plus dwuzakresowe Wi-Fi) i obsługuje najpopularniejsze protokoły streamingowe, włączając Apple AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect i RAAT (Roon Ready). Producent zaznacza, że certyfikacja obsługi protokółów DNLA/UPnP zostanie ukończona do marca 2023 r. Oznacza to, że słuchacze nie będą musieli instalować dedykowanej aplikacji, by korzystać z CS1. Nie oznacza to jednak, że aplikacji nie ma — CS1 bazuje bowiem na, rozwijanej od lat, platformie Bluesound.

NAD CS1 gniazda

Sekcję cyfrowo-analogowa korzysta z przetwornika PCM5141 firmy Texas Instruments, znanego z niskiego poziomu szumów, dobrej dynamiki i odporności na jitter. Wśród wyjść sygnałowych znalazła się analogowa para RCA oraz cyfrowe RCA i Toslink.

Dystrybutor: Audio Klan, www.audioklan.pl | Cena: 1490 zł

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją