PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Accuphase E-470

Paź 17, 2016

Index

Accuphase ma ponad ćwierćwieczną tradycję w kreowaniu znakomitych, wybitnie wykonanych wzmacniaczy zintegrowanych. Model E-470 to już ósma generacja wzmacniacza wypuszczonego na rynek w 1989 roku.

Dystrybutor: Nautilus, www.nautilus.net.pl 
Cena: 34 900 zł (moduł DAC-40 – dodatkowo 4 990 zł)
Dostępne wykończenia: złote

Tekst: Marek Dyba, Filip Kulpa | Zdjęcia: AV

audioklan

 

 


Wzmacniacz zintegrowany Accuphase E-470

TEST

Accuphase E 470 1 aaa

Accuphase jest przykładem producenta, który nigdy nie spoczywa na laurach. Produkuje kolejne bardzo udane modele, ale jednocześnie ciągle pracuje nad nowymi rozwiązaniami, by to, co bardzo dobre, uczynić jeszcze doskonalszym. Gdy uda się osiągnąć znaczącą poprawę, wypuszcza kolejny model. Tak właśnie jest z integrą E-470, która zastąpiła model E-460 z końca 2010 roku. Policzyliśmy, że to już ósma generacja wzmacniacza z serii E-400 – tej najlepszej pośród wszystkich, jeśli chodzi o wzmacniacze pracujące w klasie AB. Tę linię życia zapoczątkował model E405 z końca 1989 roku. Kolejne generacje pojawiały się średnio co 3,5 roku. Debiut E-470 przypadł dokładnie na 25-lecie całej serii, czym producent – o dziwo – wcale się nie chwalił.

Nie znam całej oferty tej firmy, ale każde z urządzeń, z wkładką gramofonową włącznie, których miałem przyjemność słuchać, zawsze oferowało cechy, które bardzo wysoko sobie cenię – muzykalność i umiejętność wciągnięcia słuchacza w świat muzyki i emocji. Co ciekawe, takie brzmienie uzyskują urządzenia firmy „inżynierskiej”, która opiera tworzenie produktów przede wszystkim na solidnej wiedzy technicznej,  pomiarach i wykonaniu wyznaczającym najwyższe standardy.

W świetle powyższego E-470 to oczywisty rezultat ewolucji poprzednika, ale również efekt wykorzystania części rozwiązań z przedwzmacniacza C-3800 i końcówki mocy A-200, opracowanych na 40-lecie firmy. Dzięki nim udało się znacząco poprawić (w stosunku do E-460) część parametrów: jeszcze bardziej obniżono poziom szumów, osiągnięto znacznie wyższy współczynnik tłumienia. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń Accuphase'a, także i testowana integra może być wyposażona w opcjonalne moduły – gramofonowy bądź DAC-a. Do testu otrzymaliśmy ją z zamontowanym modułem DAC-40, wyposażonym w trzy wejścia cyfrowe: Toslink, koaksjalne oraz USB. To pierwsze akceptuje sygnał PCM w rozdzielczości do 24/96, dwa kolejne przyjmują sygnał 24/192 kHz.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Rotel RA-1592 NAD C390DD »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją