PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

JBL Arena 180

Kwi 11, 2016

Index

JBL jest niekwestionowanym specjalistą w produkcji dobrych, niedrogich podłogówek. Najnowsze Areny wpisują się w ten kanon – i to spektakularnie.

Dystrybutor: Suport, www.jbl.com.pl
Cena (za parę): 2498 zł
Dostępne wykończenia: czarne, białe (okleina drewnopodobna)

Tekst i zdjęcia: Filip Kulpa (FK)

audioklan

 

 


JBL Arena 180

TEST

JBL-Arena-180-aaa 

JBL to jeden z tych producentów, którzy dość wcześnie docenili siłę rynkowego trendu – odejście młodszej klienteli od klasycznych pełnogabarytowych zestawów hi-fi. Rozwijana od lat oferta stacji dokujących, a obecnie mobilnych głośników bezprzewodowych, soundbarów i słuchawek, generuje dziś bardzo znaczący procent obrotów marki JBL, a tym bardziej – całej grupy Harmana. Nie oznacza to jednak, że producent w Northridge odcina się od swoich korzeni. Studyjne monitory to wciąż ważny składnik firmowego etosu. Podobnie jest z podłogowymi zestawami głośnikowymi, np. z obecną serią Studio.

Arena to wciąż jeszcze świeża, tegoroczna propozycja kalifornijskiego wytwórcy. Zalicza się do tak zwanej klasy budżetowej. Oferowane są dwa zestawy podłogowe, dwa kompaktowe, zestaw centralny i subwoofer. W swym ogólnym założeniu są to głośniki przeznaczone do kina domowego. Naszym zdaniem, znakomicie nadają się one także do słuchania muzyki w stereo. Tak przynajmniej jest z najwyższym reprezentantem tej serii – Areną 180.


Prev Next »

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją