PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Audiovector Trapeze

Lip 08, 2024
Audiovector Trapeze

Duński Audiovector przygotował niewątpliwie jedną z bardziej zaskakujących premier w Monachium. Zestawy głośnikowe Trapeze Reimagined odwołują się do początków firmy sięgających końca lat 70., kiedy to Ole Klifoth, założyciel i główny konstruktor, zaprojektował i wprowadził na rynek model Trapeze (1979 r.).

 

Tymi kolumnami stworzył podwaliny dla przyszłych głośników Audiovectora — nacisk na liniową dynamikę i liniową fazę, dzięki zwrotnicy o nachyleniu zboczy 6 dB na oktawę. Nowa wersja kolumn, mająca uczcić 45-lecie kopenhaskiej firmy, opiera się na tych samych zasadach.

AUDIOVECTOR DETALJER

Trapeze Reimagined to trójdrożny głośnik podłogowy wyposażony w aż 12-calowy woofer o dużej mocy (cewka ma średnicę 100 mm), 5-calowy głośnik średniotonowy z napędem neodymowym oraz tweeter SEC AMT o łącznej powierzchni drgającej 38 cm2. Częstotliwości podziału wynoszą 500 Hz i 3 kHz, maksymalna moc (muzyczna) to 450 W.

Najbardziej charakterystyczną cechą Trapeze są oczywiście obudowy z silnie pochyloną przednią ścianką, wysokie na 875 mm, szerokie na 420 mm i głębokie (u podstawy) na 435 mm. W bocznym przekroju skrzynki mają kształt trapezu. Wokół sekcji średnio-wysokotonowej znalazło się miękkie wyściełanie filcowe w celu ograniczenia odbić i ich negatywnego wpływu na charakterystykę częstotliwościową. Producent podaje pasmo przenoszenia od 23 Hz do 53 kHz (bez podania spadków). Projekt akustyczny zakładał osiągnięcie płaskiej charakterystyki częstotliwościowej z uwzględnieniem „idealnej charakterystyki pomieszczenia według firmy Brûel & Kjaer”.

AUDIOVECTOR TRAPEZE

Trapeze będą standardowo oferowane wyłącznie w wykończeniach naturalnych, z użyciem wyselekcjonowanych fornirów: Nordic Oak, Black Ash, Italian Walnut, White Silk. Na życzenie producent ma także oferować wykończenia lakierowe (wykonywane w Danii).

Kontakt: Audio Center Poland, www.audiocenter.pl

Cena: 79 990 zł (za parę)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją