PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Dali Rubikore

Lip 01, 2024
Dali Rubikore

Podczas wystawy w Monachium miała miejsca premiera nowej serii głośnikowej firmy Dali — Rubikore. Nazwa sugeruje, że nowe modele czerpią z rozwiązań z flagowej linii Kore, a wizualne i technicznie przypominają poprzedników (Rubicon) — i tak jest w istocie.

 

Wszystkie zestawy głośnikowe są produkowane w Danii i cenowo plasują się nieco powyżej poprzedników. Co nowego? Przede wszystkim głośniki z układami magnetycznymi SMC, technologią membran Clarity Cone i cewkami SMC-KORE (w dwóch modelach podłogowych) oraz hybrydowe moduły wysokotonowe z nowymi, niskostratnymi kopułkowymi przetwornikami wysokotonowymi bez ferrofluidu w szczelinie magnetycznej. Udoskonalono także porty bas-refleksu pod kątem minimalizacji turbulencji i zniekształceń (Continuous Flare), a w zwrotnicach znalazły się wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe Mundorfa.

Dali Rubikore 2

W nowej gamie znajdziemy dwa modele podłogowe (Rubikore 8 i 6), monitory (Rubikore 2), głośnik naścienny oraz zestaw centralny. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by na bazie serii Rubikore stworzyć zestaw kina domowego.

Podłogowe Rubikore 8 i Rubikore 6 bazują na 6,5-calowych (165 mm) głośnikach nisko- i nisko-średniotonowych z membanami papierowo-drzewnymi Clarity Cone i podwójnymi układami magnetycznymi SMC. W ósemkach (wymiary 1100 x 220 x 444 mm) pracują trzy woofery, zaś w mniejszych „szóstkach” (990 x 200 x 380 mm) — dwa. Za wysokie tony odpowiada udoskonalony moduł hybrydowy z lepszą kopułką, oparty na opracowaniu EVO-K z flagowej serii. Monitory wykorzystują pojedynczy woofer i ten sam zespół hybrydowego tweetera.

Dali Rubikore Homecinema Angle 4

Wszystkie modele Rubikore są dostępne w eleganckich wykończeniach: High Gloss Black, High Gloss Maroon, Natural Walnut i High Gloss White. Sprzedaż ma się rozpocząć już w czerwcu br.

Kontakt: Horn, www.horn.eu

Ceny (za szt.): Rubikore 8 — 15 499 zł; Rubikore 6 — 10 999 zł; Rubikore 2 — 5799 zł; Rubikore On-Wall — 6599 zł; Rubikore Cinema — 8799 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją