PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

Cambridge Audio MXN10 i AXN10

Mar 12, 2023
Cambridge Audio MXN10 i AXN10

Londyńska firma Cambridge Audio przedstawiła dwa, przystępne cenowo odtwarzacze strumieniowe — AXN10 i MXN10. Pierwszy z nich otrzymał pełnowymiarową obudowę (430 mm), która doskonale wpisuje się w stylistykę wzmacniaczy tej marki.

 

cambridge AXN10

MXN10 jest natomiast urządzeniem znacznie bardziej kompaktowym (połowa standardowej szerokości — 215 mm), które sprawdzi się na bardziej zatłoczonych stolikach ze sprzętem lub jako dyskretne uzupełnienie systemów złożonych z urządzeń innych producentów.

cambridge MXN10 front

cambridge MXN10

Obydwa streamery mają wbudowane zasilacze i wykorzystują ten przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9033Q. Część cyfrową oparto o autorską platformę StreamMagic czwartej generacji, co zapewniło naprawdę bogatą funkcjonalność. Wystarczy wymienić wsparcie Roona, Chromecast, Spotify Connect, AirPlay 2 i Bluetooth 5.0, by przekonać największych sceptyków. W dedykowanej aplikacji znajdziemy Tidala, Qobuza oraz radio internetowe. Możliwe jest odtwarzanie plików w formacie PCM 768 kHz i DSD 512. Urządzenia wyposażono w wyjścia analogowe (RCA), cyfrowe (RCA i Toslink), a także gniazdo USB do podłączenia dysku, bądź pendrive’a. Chcąc utrzymać atrakcyjne ceny, zrezygnowano z wyświetlaczy. Sprzedaż rozpocznie się w marcu, testy planujemy w najbliższym czasie.

Dystrybutor: Audio Center, www.audiocenter.pl

Ceny: MXN10 — 2490 zł; AXN10 — 2990 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją