PORTAL MIESIĘCZNIKA AUDIO-VIDEO

Nowości

Dział: Nowości

KEF LS60 Wireless

Cze 23, 2022
KEF LS60 Wireless

KEF obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Doskonale pamiętamy, jak postanowił uczcić swoje 50. urodziny — wprowadzając monitory LS50, będące, jak się później okazało, jednym z najlepiej sprzedających się małych monitorów ostatnich lat.

Pomysł na rocznicowy produkt nie mógł być więc inny — firma z Maidstone zaprezentowała zestawy głośnikowe LS60 Wireless. Tym razem są podłogówki w wersji aktywnej, pasywna nie jest planowana, ponieważ przyjęta koncepcja akustyczna w zasadzie ją wyklucza.

kef ls60 wireless

LS60 są konstrukcją trójdrożną, która pod względem układu głośników bardzo przypomina Blade’y. Chodzi mianowicie o sekcję niskotonową zamontowaną symetrycznie na obu bocznych ściankach, w pobliżu głośnika Uni-Q 12. generacji, który jest mniejszy niż w LS50 — jego średnia wynosi 100 mm, podczas gdy szerokość obudowy to zaledwie 130 mm. Cztery woofery mierzą po 130 mm i są zamontowane w układzie wzajemnie znoszącym siły oddziaływania na obudowę (UniCore Force Cancelling). Platforma bezprzewodowa W2 jest tą samą, którą znamy z drugiej generacji LS50 Wireless. Umożliwia ona bezpośredni streaming z aplikacji i zapewnia kompatybilność z UPnP, Chromecast, AirPlay 2, serwisami Spotify, Tidal, Amazon Music, Qobuz, Deezer oraz odbiór stacji radia internetowego. Wejścia sygnałowe znajdują się w jednej z kolumn i obejmują złącza: HDMI eARC, optyczne, koncentryczne S/PDIF, analogowe RCA oraz RJ-45 (Ethernet) do połączenia sieciowego oraz głośników pomiędzy sobą. Odczyt sieciowy pozwala na przesył materiału hi-res audio PCM 384 kHz, DSD i MQA. Łączna moc wzmacniaczy w jednej kolumnie wynosi 700 W.

Dystrybutor: GP Acoustics GmbH, www.eu.kef.com | Cena: 27 900 zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Kontakt z redakcją